A dán gyártó bemutatta első 3 mm-es kapszuláját, amely a már meglévő d:screet™ csíptetős és d:fine™ headset mikrofonsorozatot egészíti ki.
A színházi, film és televíziós ipar visszajelzéseire való közvetlen reagálásként a DPA Microphones kibővítette d:screet™ és d:fine™ sorozatát a most bemutatott valaha volt legkisebb high-end pro audio mikrofonkapszulájával. A szeptemberben forgalomba hozott d:screet™ CORE 6060 és 6061 szubminiatűr mikrofonok és a d:fine™ CORE 6066 szubminiatűr headset mikrofon csupán három milliméter átmérőjű – két milliméterrel kisebb mint a DPA meglévő 4000-es sorozatú miniatűr mikrofonjai. Bár valóban aprók, megszólalásukat tekintve nagyot ütősek, mivel mindhárom megkapta a cég nemrégiben kiadott „CORE by DPA“ mikrofon technológiáját, amely csökkenti a torzítást és növeli a dinamika tartományt.
Kalle Hvidt Nielsen, a DPA vezérigazgatója egyértelműen fogalmazott az új 6000-es sorozattal kapcsolatban, amikor úgy jellemezte: „kétségtelenül a legjobb miniatűr mikrofonok, amelyeket a DPA valaha gyártott.“
„A DPA filozófiája mindig is az volt, hogy a legkorszerűbb technológiát és a lehető legjobb hangot biztosítsa a piac számára, és a már meglévő 4000-es miniatűr sorozathoz képest a 6000-es sorozat jelentős továbblépésnek bizonyult“ mondta. „Ezeknek a termékeknek a fejlesztése hatalmas vállalkozás volt részünkről és amit tanultunk általa, az tovább erősítette a már eddig is kivételesen jó kutatási és fejlesztési képességeinket. Büszkék vagyunk, hogy ilyen remek eszközt nyújthatunk a piac számára.“
René Moerch, a DPA termékmenedzsere hasonlóan izgatottan beszélt.
„A hangminőség a legfontosabb, amit egy DPA mikrofontól elvárhatunk, kicsiny mérete ellenére viselkedése az 5 mm-es kapszuláinkhoz hasonló“ mondta. „Zajszintje ténylegesen alacsonyabb, és a torzítás nélkül elviselt hangnyomástűrő képessége is jobb mint a piacon kapható bármely 3 mm-es kapszuláé.“
Sokéves kutatás előzte meg az új kapszulák fejlesztését, ezalatt az idő alatt a DPA kutatási és fejlesztési csapata színházakat, filmforgatásokat és televízió stúdiókat látogatott meg, hogy első kézből pontosan megtanulhassák, mit várnak a vásárlók egy miniatűr mikrofontól.
„Nagy a DPA hatása ezekben az iparágakban, különösen a színházban, ahol a mikrofonjainkat rendszeresen használják a legnagyobb Broadway és West End showkban“ mesélte Moerch. „Mindenki a lehető legapróbb mikrofont szeretné, hogy kevésbé látszódjon amikor headsetként viselik, és teljesen láthatatlan maradjon amikor a kosztümökben és parókákban van elrejtve. Amit a vásárlók szintén igényelnek, az a DPA kivételes hangminősége és strapabíró képessége, különösen ami a kábeleket illeti, amelyek ellenállnak a sérüléseknek, valamint a kapszulákat, amelyek könnyen megtisztíthatók a színpadi sminktől és izzadtságtól. Az 5 mm-es kapszuláink már hozzák mindezt a szintet, tehát hogy nyújtani tudunk egy mikrofont amely éppen ilyen jó, de még kisebb, hatalmas izgalmat váltott ki az iparágon belül.“
Azon vásárlók visszajelzése akik már tesztelték az új mikrofonokat, egybehangzóan pozitív.
„A 6061 a legjobb miniatűr mikrofonkapszula, amelyet a DPA valaha is gyártott“ mondta Dan Samson sound designer, közben Gareth Fry hozzáteszi: „Nem csupán a 6000-es sorozat hangzása tesz boldoggá, de kisebb mérete azt jelenti, hogy a szereplő aki viseli szintén örül.“
Richard Broker sound designer, aki már régóta d:screet 4060 felhasználó úgy véli, hogy a DPA új CORE by DPA erősítő technológiájára való váltás hihetetlenül nagy előrelépés volt a hangminőség területén, de most hiszi, hogy a 6061-es sorozat még jobb – és kisebb.
„Figyelemre méltónak tartom, hogy stúdió minőségű hangot kaphatunk egy mikrofonból, amely ilyen kicsi“ mondta. „Számomra ez a legjobb miniatűr kapszula, amelyet a DPA valaha készített.“
Gareth Owen sound designer szintén le volt nyűgözve: „Szinte hetente kérdezi tőlem valaki, hogy mikor fogják a színészek koponyájába műtéttel beoperálni a mikrofont. Ez egy darabig viccesnek tűnt… A 6061 nem egy csontba épített implantátum, nincs a halántékba oltva, viszont fele akkora mint a 4061, ugyanazzal a kiváló hangminőséggel rendelkezik, szóval majdnem ott tartunk.“
Ami a műszaki jellemzőket illeti, mindhárom 6000-es sorozatú kapszula gömb iránykarakterisztikájú és 20 Hz-től 20 kHz-ig terjedő frekvencia tartománnyal rendelkezik. A d:screet 6060 csíptetős mikrofon zajszintje mindössze 24 dB (A), míg a d:fine 6066 headset alapzaja csak 26 dB (A). Ez hasonló a cég 4000-es sorozatú miniatűr mikrofonjaihoz. Mindhárom kapszula fekete és bézs színben kapható, később további színekkel bővül a kínálat.
A d:fine™ 6066 szintén egy teljes egészében újratervezett könnyű, minden mérethez alkalmas, fülre akasztható headset előnyeivel rendelkezik, egy rugós mechanizmus segít megtámasztani a fül alatt és a fej oldalán a nagyobb biztonság érdekében. A minden irányban állítható mikrofonszárnak köszönhetően az új headsetet nagyon egyszerű beállítani, valamint újratervezett kábelcsatlakozást is kapott, amely lehetővé teszi a vezeték elvezetését a viselője hátán, így nem látható.
„Az új headset nagy előrelépés, mivel sokkal biztonságosabbak és kényelmesebbek mint az előző verziók voltak“ magyarázta Moerch. „Egy üres lapot tettünk a tervezőink elé, hogy valami újjal hozakodjanak elő, és ők megterveztek egy terméket, ami minden várakozást felülmúlt. Biztosak vagyunk benne, hogy az új headsetet fogják előnyben részesíteni az emberek, ha kipróbálják, meglátják és meghallják.“
A DPA új szubminiatűr mikrofonjai hivatalosan novemberben kerülnek forgalomba.